Вход

Звільнення від сплати податків під час переміщення товарів у режимі тимчасового ввезення

Стаття 209. Звільнення від сплати податків під час переміщення товарів у режимі тимчасового ввезення (вивезення)
Звільнення від сплати податків під час переміщення товарів у режимі тимчасового ввезення (вивезення) регулюється виключно податковими законами України.
Згідно із законодавчими актами України, товари, що переміщуються в режимі тимчасового ввезення (вивезення), звільняються від сплати податків - мита, акцизного збору, податку на додану вартість. Розглянемо це положення детальніше.
При тимчасовому ввезенні та вивезенні товарів, зазначених у ст. 206 МК, ввізне (імпортне) мито не сплачується на підставі ст. 23 Закону України "Про Єдиний митний тариф" від 05.02.1992 р. №2097-ХІІ (із змінами та доповненнями).
Статтею 23 названого Закону України передбачено, що товари та інші предмети, що тимчасово ввозяться на митну територію України і призначені для зворотного вивезення за її межі у встановлені строки у незмінному стані або відремонтованому вигляді, а також товари та інші предмети, що тимчасово вивозяться за межі митної території України та призначені для зворотного ввезення на цю територію у встановлені строки у незмінному стані, пропускаються через митний кордон України без сплати мита.
При тимчасовому ввезенні товарів, зазначених у ст. 206 кодексу, акцизний збір не сплачується відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України "Про акцизний збір", а ПДВ не сплачується відповідно до Закону України "Про податок на додану вартість".
Тимчасове ввезення товарів, не зазначених у ст. 206 кодексу, у тому числі майна за договорами оренди (лізингу), застави та іпотеки, здійснюється зі сплатою мита, ПДВ та акцизного збору на загальних підставах.
При зворотному вивезенні після тимчасового ввезення вивізне (експортне) мито, ПДВ та акцизний збір не сплачуються.
При зворотному поверненні після тимчасового вивезення ПДВ та акцизний збір не сплачуються, але сплачується ввізне (імпортне) мито у випадках, передбачених законодавством:
- відповідно до пункту є) ст. 19 Закону України "Про Єдиний митний тариф" не справляється з товарів, які походять з митної території України і ввозяться назад на цю територію без обробки або переробки,
- відповідно до пункту ж) ст. 19 Закону України "Про Єдиний митний тариф" не справляється з товарів, що знову ввозяться на митну територію України і походять з іншої території, які були оплачені митом при первісному ввезенні на митну територію України.