Звільнення від оподаткування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які ввозяться на митну територію України грома

Стаття 253. Звільнення від оподаткування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які ввозяться на митну територію України громадянами
Громадяни можуть ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби на митну територію України без сплати податків, установлених на імпорт, у таких кількостях з розрахунку на одну особу:
а) 2 літри вина та 1 літр міцних алкогольних напоїв;
б) 200 цигарок або 50 сигар, або 250 грамів тютюну, або набір таких виробів загальною вагою не більше 250 грамів.
Алкогольні напої та тютюнові вироби, зазначені у частині першій цієї статті, звільняються від оподаткування за умови, що вони:
ввозяться на митну територію України громадянами, які досягли 18-річного віку;
переміщуються через митний кордон України у супроводжуваному багажі або ручній поклажі громадян.
Алкогольні напої та тютюнові вироби незалежно від їх кількості не звільняються від оподаткування, якщо особа, яка ввозить їх на митну територію України, була відсутня в Україні менш ніж 24 години.
Коментована стаття у частині 1 встановлює граничні розміри алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які можна ввозити на митну територію України, а частина 2 та З даної статті встановлює обов'язкові умови, які мають бути при цьому дотримані, -віковий ценз та форму переміщення таких товарів.
Слід також зауважити, що не всі алкогольні напої можна ввезти на територію України. Так, Кабінет Міністрів України ввів заборону на ввезення на митну територію України спирту етилового неденатурованого українського походження за кодами, згідно з УКТЗЕД 2207 10 00 00, 2208 90 91 10, 2208 90 99 10 та реалізації готової продукції за операціями з давальницькою сировиною, що закуповується іноземними замовниками на митній території України.
Алкогольні напої та тютюнові вироби, що ввозяться громадянами без перевищення норм, установлених даною статтею, та з дотриманням усіх умов увезення, не підлягають також обов'язковому письмовому декларуванню.
Слід зауважити, що з метою контролю за ввезенням, вивезенням та переміщенням транзитом через територію України алкогольних напоїв і тютюнових виробів, на які встановлено акцизний збір, Кабінет Міністрів України встановлює перелік пунктів пропуску через державний кордон України.