Звільнення від митного огляду

Стаття 67. Звільнення від митного огляду

Митному огляду не підлягає ручна поклажа та супроводжуваний багаж Президента України, Голови Верховної Ради України, народних депутатів України, Прем'єр-міністра України, Першого віце-прем'єр-міністра України, Голови та суддів Верховного Суду України, Голови та суддів Конституційного Суду України, Міністра закордонних справ України, Генерального прокурора України та членів їхніх сімей, які прямують разом з ними.

Коментована стаття регламентує порядок звільнення і коло осіб, які звільняються від митного огляду.
Відповідно до статті 6 Конституції України державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України. У коментованій статті перелічені вищі посадові особи законодавчої, виконавчої та судової влади України, які звільняються від митного огляду.
Положеннями коментованої статті законодавець звільняє від митного огляду ручну поклажу та супроводжуваний багаж вищих посадових осіб державної влади України та членів їхніх сімей, коли останні прямують разом з ними. Звільнення від митного огляду здійснюється незалежно від мети перетинання митного кордону України (службове відрядження, відпустка, лікування та інше). Звільнені від митного огляду особи зобов'язані дотримуватися законодавства України, яке регламентує порядок переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України.
Під терміном «члени їхніх сімей» слід розуміти дружину (чоловіка), дітей, батьків, діда, бабку, онуків. У тому разі, якщо визначені особи самостійно перетинають митний кордон України, то митний контроль здійснюється на загальних засадах.
Слід відзначити, що перелік осіб, які звільняються від митного огляду, є вичерпаним, а зміни і доповнення до цього переліку вносяться тільки відповідно до чинного законодавства України.