Вход

Заходи гарантування під час транзиту товарів

Стаття 202. Заходи гарантування під час транзиту товарів
У випадках, передбачених законодавством України, митний орган дозволяє переміщення товарів у режимі транзиту лише за умови належного обладнання транспортного засобу та застосування заходів гарантування доставки товарів до митного органу призначення, передбачених статтями 161-164 цього Кодексу.
Диспозиція коментованої статті є бланкетноб, оскільки відсилає до інших статей МК, що зібрані у главі 23 "Заходи гарантування доставки товарів, що перебувають під митним контролем".
МК не визначає критерії належного обладнання транспортного засобу при транзиті товарів. Переміщення товарів у режимі транзиту через митний кордон України можуть здійснювати перевізники з урахуванням заходів гарантування доставки товарів, що перебувають під митним контролем, визначених ст. 161 МК України, чи митні перевізники з урахуванням положень ст. 182 МК.
Рішення про застосування заходів гарантування доставки товарів до митних органів призначення приймається у кожному конкретному випадку митними органами, розташованими у місцях, де розпочинається транзит таких товарів, за наявності підстав для застосування зазначених заходів. Заходи гарантування доставки застосовуються в обов'язковому порядку до підакцизних товарів (фінансові гарантії).
Вид заходу гарантування доставки товарів обирається власником чи уповноваженою ним особою, якщо інше не передбачено законом. Заходи гарантування застосовуються за рахунок власника (уповноваженою ним особою).
До товарів, що переміщуються транзитом, може застосовуватися один із таких заходів гарантування доставки цих товарів до митного органу призначення:
1) надання власником товарів (уповноваженою ним особою) гарантій митним органам;
2) охорона та супроводження товарів митними органами;
3) перевезення товарів митним перевізником (ст. 182 МК);
4) перевезення на умовах Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП 1975 року.