Вход

Витрати на знищення товарів

Стаття 244. Витрати на знищення товарів
Знищення або руйнування товарів здійснюється за рахунок їх власника чи іншої заінтересованої особи.
Зазначеним у коментарі до ст. 243 МК наказом встановлюється, що всі матеріальні витрати при проведенні утилізації або знищенні лікарських засобів покладаються на виробника або власника установи, якому належать ці лікарські засоби.
Митні органи не відшкодовують перевізнику, власникові митного складу чи іншим особам будь-які витрати, пов'язані з транспортуванням, зберіганням товарів, здійсненням вантажних та інших операцій з ними, при здійсненні митного контролю й митного оформлення цих товарів у митному режимі знищення або руйнування. Ці витрати, згідно з вимогами коментованої статті відшкодовує у встановленому порядку власник товарів або зацікавлена особа.
Іншою зацікавленою особою може бути будь-який спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади, в компетенцію якого входять контролюючі функції за ввезенням на митну територію України товарів та інших предметів, а також місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування. У даному випадку знищення або руйнування неякісного та небезпечного товару (продукції) (в тому числі на який немає власника або власник невідомий) забезпечується за рахунок коштів місцевих бюджетів у встановленому законом порядку.