Вилучення незаконно одержаного прибутку (доходу)

Стаття 253. Вилучення незаконно одержаного прибутку (доходу)
1. Прибуток (доход), незаконно одержаний суб'єктами підприємницької діяльності в результаті порушення статей 29, ЗО і 32 цього Кодексу, стягується за рішенням суду до Державного бюджету України.
Прибуток, одержаний суб'єктом господарювання внаслідок порушення норм антимонопольно-конкурентного законодавства, є незаконним, а тому підлягає стягненню судом або господарським судом у державний бюджет за позовом АМК або його територіальних відділень (ст. 25 Закону України «Про Антимонопольний комітет України», п. 5 Положення про територіальне відділення Антимонопольного комітету України, затвердженого розпорядженням АМК від 23 лютого 2001 р. № 32- р).
Незаконно одержаний прибуток (доход) може виникати внаслідок скоєння суб'єктом господарювання правопорушення у вигляді:
зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку;
неправомірних угод між суб'єктами господарювання;
недобросовісної конкуренції.
Незаконно одержаний прибуток (доход) може бути стягнуто до Державного бюджетуУкраїни також шляхом добровільної сплати нарахованих сум суб'єктом господарювання.
Розмір незаконно одержаного прибутку (доходу) може бути підрахований таким чином:
суми фактично одержаних прибутків (доходів) внаслідок незаконних дій слід зменшити на суму прибутку (доходів), яку одержав би суб'єкт господарювання у разі утримання він правопорушення, а також на суму сплачених податків та обов'язкових платежів та суму повернених коштів.
У разі потреби розмір доходу (виручки) може бути визначений органами АМК на підставі адміністративної інформації з інших джерел (ч. 5 ст. 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції»).