Вход

Використання технічних та спеціальних засобів для здійснення митного контролю.

Стаття 62. Використання технічних та спеціальних засобів для здійснення митного контролю.

Для здійснення митного контролю в порядку, встановленому законодавством України, можуть використовуватися технічні та спеціальні засоби, безпечні для життя і здоров'я людини, тварин та рослин і такі, що не завдають шкоди товарам та транспортним засобам.

Коментована стаття регламентує порядок використання посадовими особами Державної митної служби України технічних та спеціальних засобів для виконання покладених на них завдань.
Під технічними засобами митного контролю розуміються спеціальні установки, апарати, детектори, аналізатори, інструменти, пристосування, які застосовуються посадовими особами митного органу для контролю в цілях забезпечення додержання законодавства України про митну справу. До них належать: рентгенапарати, металошукачі, доглядові дзеркала, електрощупи, ендоскопи, галогенові акумуляторні ліхтарі, ультрафіолетові ліхтарі, мініскопи, електронні ваги, детектори дорогоцінних металів, детектори діамантів, детектори наркотиків, детектори валюти, дозиметри, каратоміри, комплекти хімічних реактивів та ін.
Відповідно до Правил обліку, зберігання, видачі, технічного обслуговування, списання та знищення спеціальних засобів і зброї, заходи обережності при користуванні ними, порядок організації та програми навчання службових осіб митних органів, затверджених наказом Державного митного комітету України від 11.09.1995 р. №438, визначаються порядок обліку, зберігання, видачі, технічного обслуговування, списання та знищення пістолетів, револьверів, автоматів, спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, військово-технічного майна; заходи обережності при користуванні ними, норми утримання та використання боєприпасів, встановлюють форми облікових та звітних документів, обов'язки посадових осіб митних органів України, контроль за веденням обліку.
Законодавець у коментованій статті закріпляє положення, згідно з яким посадові особи митних органів можуть використовувати лише ті технічні та спеціальні засоби, що є цілком безпечними для життя і здоров'я людини, тварин та рослин, і такі, що не завдають шкоди товарам та транспортним засобам.