Вантажні та інші операції, що проводяться без дозволу митного органу

Стаття 337. Вантажні та інші операції, що проводяться без дозволу митного органу
Навантаження, вивантаження, перевантаження, усунення пошкоджень упаковки, розпакування, переупакування товарів, що перебувають під митним контролем, або зміна ідентифікаційних знаків чи маркування на цих товарах чи їх упаковці без дозволу митного органу -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб підприємств - до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Склад даного правопорушення є формальним.
Об'єкт правопорушення- установлений Митним кодексом України (ст.63) порядок проведення вантажних та інших операцій з товарами та ТЗ, що перебувають під митним контролем і митне оформлення яких ще не закінчено.
Безпосередній об'єкт - порядок навантаження, вивантаження, перевантаження, усунення ушкоджень упакування, розпакування, переупаковки товарів, що знаходяться під митним контролем, чи зміна ідентифікаційних знаків або маркування на цих товарах чи їх упакуванні.
Розкриваючи зміст термінів, які містяться у диспозиції коментованої статті, зауважимо, що вони мають розумітися у такому значенні. Усі товари, над якими вчинюються ті чи інші операції, - перебувають під митним контролем.
Навантаження- переміщення до транспортного засобу товарів.
Вивантаження - переміщення з транспортного засобу товарів в інше місце, сховище, територію, що не є транспортним засобом.
Перевантаження - переміщення з одного транспортного засобу (приміщення) на (в) інше товарів, що знаходяться під митним контролем.
Усунення пошкоджень упаковки - додання упаковці певного товару первісного виду. При цьому мета таких дій значення не має._
Розпакування, переупаковка товарів - порушення цілісності упаковки товарів з метою приховання кількісних чи якісних характеристик таких товарів.
Зміна ідентифікаційних знаків або маркування цих товарів, чи їх упаковки - повна або часткова заміна ідентифікаційних знаків або маркування таких товарів чи їх упаковки. Способи заміни ідентифікаційних знаків або маркування можуть бути обрані та використані при цьому будь-які, зокрема дописка, підчищення, зміна дати, термінів придатності, наклеювання інших ярликів тощо.
Відповідальність за зазначене порушення наступає тоді, коли здійснення вантажних та інших операції не містить ознак інших правопорушень.
Суб'єкт правопорушення - загальний, а також посадові особи підприємств.
Суб'єктивна сторона - дане правопорушення може бути зроблене навмисно чи через необережність.
Санкції за вчинення даного правопорушення: штраф на громадян у розмірі до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. На посадових осіб підприємств - до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.