Вход

Товари і транспортні засоби, що зберігаються на складах митних органів

Стаття 168. Товари і транспортні засоби, що зберігаються на складах митних органів
Крім товарів, зазначених у ст. 166 цього Кодексу, на складах митних органів можуть зберігатись:
1) товари, що знаходяться на тимчасовому зберіганні під митним контролем відповідно до ст. 99 цього Кодексу;
2) товари, що вивозяться за межі митної території України та після закінчення митного оформлення зберігаються під митним контролем до фактичного їх вивезення;
3) товари і транспортні засоби, які перебувають у режимі транзиту відповідно до ст. 200 цього Кодексу;
4) товари, які перебувають у режимі митного складу відповідно до ст. 212 цього Кодексу;
5) зразки товарів та техніко-технологічна документація, взяті митними органами для проведення класифікації товарів відповідно до ст. 314 цього Кодексу;
6) зразки товарів та документація, одержані митними органами під час здійснення верифікації сертифікатів відповідно до ст. 316 цього Кодексу;
7) проби та зразки товарів, необхідні для проведення експертизи у справах про порушення митних правил, взяті відповідно до ст. 382 цього Кодексу;
8) товари і транспортні засоби, вилучені відповідно до ст. 377 цього Кодексу.
Товари, заявлені у різні митні режими, повинні зберігатися на складах митних органів окремо з дотриманням порядку, встановленого законодавством для відповідних митних режимів.
Товари, що потребують спеціальних умов зберігання чи спеціального обладнання, не можуть зберігатися на складах митних органів, на яких не можуть бути створені відповідні умови чи відсутнє відповідне обладнання.
Порядок роботи складу митного органу визначається спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи.
Митні органи, на складах яких зберігаються товари і транспортні засоби, несуть відповідальність за їх втрату або пошкодження в порядку, встановленому законом.
Щодо товарів, які можуть зберігатися на складах митних органів, див. коментар до ст. 166 МК.
Відповідно до ч.З коментованої статті та згідно з п. 6.2. Порядку роботи складу митного органу, затвердженого наказом Державної митної служби України від 05.12.2003 р. №835, не може бути наданий дозвіл на поміщення на склад митного органу товарів і транспортних засобів, що потребують спеціальних умов зберігання чи спеціального обладнання, якщо на цьому складі не можуть бути створені належні умови чи відсутнє відповідне обладнання.
Згідно з п.1.4. вищезазначеного Порядку у разі неналежного зберігання товарів на складі митного органу начальник митного органу несе відповідальність, установлену законодавством України (адміністративну, дисциплінарну, кримінальну, цивільно-правову).