Строки тимчасового ввезення (вивезення) товарів

Стаття 208. Строки тимчасового ввезення (вивезення) товарів
Загальний строк тимчасового ввезення (вивезення) товарів становить один рік з дня ввезення на митну територію України (вивезення з митної території України).
З урахуванням мети ввезення (вивезення) товарів та інших обставин строк, зазначений у частині першій цієї статті, може бути продовжений відповідним митним органом.
Коментована стаття встановлює загальний строк тимчасового ввезення (вивезення) товарів - один рік з дня ввезення на митну територію України, крім випадків, передбачених ст. 298 МК.
Відповідно до положень п. 5 наказу Держмитслужби України від 28.03.2000 р. №173 (у редакції наказу Державної митної служби України від 26.12.2003 р. №918) строк тимчасового ввезення (вивезення) товарів зумовлюється метою такого ввезення (вивезення).
З урахуванням мети ввезення (вивезення) товарів, а також інших обставин строк тимчасового ввезення (вивезення) може бути продовжений відповідним митним органом на підставі заяви заінтересованої особи, поданої до закінчення цього строку. Заява подається митному органу разом з іншими документами, що обґрунтовують потребу такого продовження.
Порядок прийняття рішення про продовження строку тимчасового ввезення (вивезення) відповідає Порядку прийняття рішення про допущення товарів до переміщення через митний кордон України в режимі тимчасового ввезення (вивезення), затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.2002 р. №1855.
При цьому обов'язковою умовою продовження строку тимчасового ввезення є проведення перевірки відповідності фактичної кількості, стану тимчасово ввезених товарів відомостям, заявленим у ВМД, а також використання цих товарів з метою, заявленою митному органу при їх увезенні, відповідно до положень, закріплених у Порядку.
Митниця оформлення проводить перевірку відповідності фактичної кількості й стану тимчасово ввезених товарів відомостям, заявленим у ВМД, а також використання цих товарів з метою, зазначеною в документах, на підставі яких приймалося рішення про допущення цих товарів до переміщення через митний кордон України в митному режимі тимчасового ввезення (вивезення) та здійснювалося їх митне оформлення.
За результатами перевірки складається акт про проведення митного огляду товарів та інших предметів установленої форми. У цьому акті посадовою особою митного органу, яка провела перевірку, зазначається інформація про фактичну кількість і стан товарів, їх комплектність та відповідність відомостей, зазначених у ВМД, даним, установленим під час перевірки.
Тимчасово ввезені (вивезені) товари перебувають на контролі в митниці оформлення до надходження підтвердження про їх фактичне зворотне вивезення (увезення) або до митного оформлення їх в іншому митному режимі, який допускається щодо цих товарів законодавством України.
У разі прийняття рішення про відмову в продовженні строку тимчасового ввезення (вивезення) товари підлягають вивезенню (увезенню) у строк, установлений митним органом. Цей строк повинен бути встановлений з урахуванням часу, потрібного для транспортування тимчасово ввезених (вивезених) товарів.