Строки переробки товарів за межами митної території України

Стаття 240. Строки переробки товарів за межами митної території України
Строк переробки товарів за межами митної території України обчислюється починаючи з дня завершення митного оформлення митним органом товарів, що вивозяться для переробки.
Строк переробки товарів за межами митної території України встановлюється митним органом під час видачі дозволу підприємству-резиденту виходячи з тривалості процесу переробки товарів, але, як правило, не може бути більше ніж 90 днів.
Виходячи з технологічних особливостей переробки Кабінет Міністрів України за поданням відповідного міністерства або іншого центрального органу виконавчої влади може встановлювати інші строки переробки товарів, ніж ті, що зазначені у частині другій цієї статті.
Так саме, як і для режиму переробки на митній території України, в МК закріплений лише загальний порядок визначення строку переробки товарів та загальний принцип визначення допущеного часу для використання режиму переробки (див. коментар до ст. 232 МК).
Особливості переробки продукції з давальницької сировини встановлені вказаним вище Законом.
Давальницька сировина, що не обкладається вивізним (експортним) митом, податками та зборами, вивозиться з митної території України на підставі подання українським замовником митному органові письмового зобов'язання щодо повернення в Україну готової продукції, виробленої з цієї сировини (або повернення в Україну коштів від реалізації готової продукції за межами України, крім тієї готової продукції, що виготовлена з давальницької сировини та має заборону на експорт), не пізніше ніж через 90 календарних днів з моменту оформлення вивізної вантажної митної декларації.
Виходячи з технологічних особливостей виробництва, Кабінет Міністрів України за поданням відповідного міністерства або іншого центрального органу виконавчої влади може встановлювати більші строки здійснення операцій з окремими видами давальницької сировини, а також для здійснення операцій з переробки окремих категорій товарів.
Так, розпорядженням від 16.12.2004 р. №924-р строк переробки за межами митної території України відпрацьованих (опромінених) паливних елементів (твелів) ядерних реакторів, у тому числі тих, що вивозяться згідно з контрактом від 30 січня 1998 р. N45 між державним підприємством «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» і федеральним державним унітарним підприємством «Гірничо-хімічний комбінат» (Російська Федерація) та згідно з відповідним контрактом між державним підприємством «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» і виробничим об'єднанням «Маяк» (Російська Федерація), встановлений на 30 років.