Строк зберігання товарів у режимі митного складу

Стаття 214. Строк зберігання товарів у режимі митного складу
Строк зберігання товарів, ввезених із-за меж митної території України, в режимі митного складу не може перевищувати трьох років з дати поміщення цих товарів у зазначений режим.
Строк зберігання в режимі митного складу підакцизних товарів, ввезених із-за меж митної території України, не може перевищувати трьох місяців з дати поміщення їх у цей режим.
Товари, ввезені із-за меж митної території України, що зберігаються у режимі митного складу, до закінчення строків зберігання, установлених частинами першою та другою цієї статті, повинні бути задекларовані власником або уповноваженою ним особою до іншого митного режиму.
Товари, що вивозяться за межі митної території України, можуть зберігатися в режимі митного складу протягом трьох місяців з дати поміщення їх у цей режим. До закінчення зазначеного строку такі товари мають бути вивезені за межі митної території України.
Відповідно до коментованої статті, товари (окрім підакцизних), що ввезені на митну територію України, можуть зберігатися в режимі митного складу протягом трьох років. Під час випуску товарів з митного ліцензійного складу тимчасово, з наступним поверненням, товари продовжують перебувати у режимі митного складу. Термін зберігання товарів у режимі митного складу встановлюється з дати їх розміщення в цей режим (тобто з моменту первинного розміщення на митний ліцензійний склад) без урахування того, випускались такі товарі зі складу тимчасово з наступним поверненням чи ні.
Цей строк може бути обмеженим для окремих товарів, що розміщені на митному складі. Під обмеженим строком зберігання мається на увазі будь-який строк, що обмежує зберігання товару на митному складі, а саме :
- строк придатності товару (до таких товарів, що мають такий строк можна віднести медикаменти, продукти харчування, товари хімічної промисловості тощо);
- кінцевий строк зберігання (згідно з договором на зберігання між власником митного складу та власником вантажу).
А також при переміщенні товарів, що були ввезені в Україну, з одного митного складу на інший термін зберігання товару встановлюється з дати їх розміщення в режимі митного складу, тобто з моменту первинного розміщення на митний склад.