Строк зберігання товарів і транспортних засобів на складах митних органів

Стаття 169. Строк зберігання товарів і транспортних засобів на складах митних органів
Товари, зазначені у пунктах 1-3 частини першої статті 166 та у пунктах 1-3 частини першої статті 168 цього Кодексу, можуть зберігатися на складах митних органів протягом трьох місяців.
Товари, зазначені у пункті 4 частини першої статті 168, можуть зберігатися на складах митних органів протягом строків, установлених статтею 214 цього Кодексу.
Товари, зазначені у пункті 4 частини першої статті 166, товари та документація, зазначені у пунктах 5-7 частини першої статті 168, а також товари і транспортні засоби, зазначені у пункті 8 частини першої статті 168 цього Кодексу, зберігаються на складах митних органів протягом строків, що визначаються законодавством.
Положеннями коментованої статті нормотворець встановлює строк зберігання товарів та транспортних засобів на складах митних органів.
Відповідно до ч.І коментованої статті товари, не пропущені під час ввезення на митну територію України внаслідок установлених законом заборон чи обмежень на їх увезення в Україну або транзит через територію України і не вивезені з території України в день їх ввезення; що ввозяться громадянами на митну територію України і підлягають обкладенню податками і зборами, якщо вони не сплачені; які до закінчення строків тимчасового зберігання підприємствами, встановлених частинами першою-третьою ст. 108 цього Кодексу, не були задекларовані власником або уповноваженою ним особою до відповідного митного режиму; товари, що знаходяться на тимчасовому зберіганні під митним контролем відповідно до ст. 99 цього Кодексу; товари, що вивозяться за межі митної території України та після закінчення митного оформлення, зберігаються під митним контролем до фактичного їх вивезення; товари і транспортні засоби, які перебувають у режимі транзиту відповідно до ст. 200 цього Кодексу, можуть зберігатися на складах митних органів протягом трьох місяців.
Що стосується положень ч.2 коментованої статті, то це питання детально розглянуто в коментарі до ст. 214 МК.
Що стосується ч.З коментованої статті, то слід відзначити, що товари, які заявлені у режим відмови на користь держави, відповідно до ст. 246 цього Кодексу; зразки товарів та техніко-технологічна документація, взяті митними органами для проведення класифікації товарів відповідно до ст. 314 цього Кодексу; зразки товарів та документація, одержані митними органами під час здійснення верифікації сертифікатів відповідно до ст. 316 цього Кодексу; проби та зразки товарів, необхідні для проведення експертизи у справах про порушення митних правил, взяті відповідно до ст. 382 цього Кодексу; товари і транспортні засоби, вилучені відповідно до ст. 377 цього Кодексу, зберігаються на складах митних органів протягом строків, що визначаються законодавством (детальніше див. коментар до статей 314, 316, 377, 382 МК).