Вход

Стаття 135. Вимушена посадка

Стаття 135. Вимушена посадка
Командир повітряного судна, який здійснив вимушену посадку за межами міжнародного аеропорту, зобов'язаний вжити необхідних заходів для забезпечення збереження товарів, які підлягають митному контролю, та протягом доби повідомити найближчий міжнародний аеропорт про місце посадки судна.
Адміністрація міжнародного аеропорту після одержання такого повідомлення зобов'язана забезпечити перевезення посадових осіб митного органу до місця посадки судна або доставити пасажирів, екіпаж, а також товари, що підлягають митному контролю, до митного органу.
У коментованій статті під вимушеною посадкою слід розуміти посадку повітряного судна на незапланований або незаявлений аеродром (посадковий майданчик).
Причини, з яких командир повітряного судна здійснив вимушену посадку за межами міжнародного аеропорту, найчастіше пов'язані з технічним обслуговуванням повітряного судна, правилами експлуатації повітряних суден та інше. Відповідно до ч.І коментованої знатті у випадку здійснення вимушеної посадки повітряного судна за межами міжнародного аеропорту, командир повітряного судна зобов'язаний вжити необхідних заходів для забезпечення збереження товарів, які підлягають митному контролю, та протягом доби повідомити найближчий міжнародний аеропорт про місце посадки судна.
Відповідно до ч.2 коментованої статті на адміністрацію міжнародного аеропорту покладається зобов'язання щодо забезпечення: а) перевезення посадових осіб митного органу до місця вимушеної посадки повітряного судна; б) доставки пасажирів, екіпажу, а також товарів, що підлягають митному контролю, до митного органу.