Вход

США погодилися повідомляти про підготовлювані запуски ракет

США погодилися попереджати інші держави про випробувальних запуски своїх балістичних ракет і про відправку супутників на орбіту. Про це повідомляє агентство Associated Press з посиланням на що потрапили в його розпорядження документи.

 Про рішення сповіщати партнерів про запуски говориться в меморандумі, направленому в організацію Гаазького кодексу поведінки в області розповсюдження балістичних ракет. "США будуть попередньо повідомляти про комерційні запуски, запуски під егідою NASA, а також про більшу частину випробувань міжконтинентальних балістичних ракет і балістичних ракет морського базування", - вказується в документі.

 Достовірність інформації агентству підтвердили кілька дипломатичних джерел у Відні, де розташовується штаб-квартира організації Гаазького кодексу поведінки. Тим часом, в меморандумі не вказується, про яких саме запусках США сповіщати партнерів не стане.

 Тепер у Вашингтоні чекають, що Москва відновить практику інформування про свої майбутні запусках, перервану в 2008 році. Тоді російські військові поскаржилися, що в обмін на дані про російських випробуваннях не отримували аналогічної інформації від інших держав.

 Рішення має сприяти зростанню довіри між США і РФ після підписання нового договору по СНО, заявив агентству неназване дипломат, знайомий з питанням. Тим же цілям, мабуть, служило недавнє оприлюднення інформації про ядерне арсеналі США вперше з 1961 року.

 Нагадаємо, 8 квітня 2010 року в Празі президенти РФ і США підписали угоду про скорочення стратегічних наступальних озброєнь, відповідно до якого сторони зобов'язуються за сім років на третину скоротити кількість боєзарядів і більш ніж у два рази - число стратегічних носіїв. Договір набуде чинності після його ратифікації Росією і США, термін його дії складе 10 років.