Вход

Польща продовжила траур і чекає світових лідерів на похорони Качиньського

Польща продовжила загальнонаціональний траур у зв'язку із загибеллю в авіакатастрофі під Смоленськом президента Леха Качиньського, на його похорон чекають ряд світових лідерів, у тому числі президентів Росії та США. Дострокові президентські вибори в країні можуть відбутися 13 або 20 червня, остаточне рішення обіцяють прийняти 21 квітня.

 У Москві триває ДНК-експертиза тіл загиблих. Вона може зайняти ще тиждень.

 Національна катастрофа

 Польща прийняла рішення продовжити загальнонаціональний траур за загиблими в авіакатастрофі після неділі, 18 квітня. Тоді ж, у неділю, в Кракові пройдуть похорони Леха Качиньського і його дружини Марії.

 Місце поховання Качинських викликало хвилю дискусій у Польщі. Частина польської громадськості виступило проти того, щоб Качиньський був похований у Кракові на Вавелі, де знаходяться усипальниці польських королів. Кілька сотень краків'ян влаштували протестну акцію біля будівлі місцевої римської курії, проте рішення Варшави залишається незмінним.

 Прощання із загиблими

 У середу стало відомо, що ряд світових лідерів візьмуть участь у жалобній церемонії за жертвами авіакатастрофи і буду присутній на похороні Качинських.

 Президент РФ Дмитро Медведєв приїде віддати данину пам'яті Качиньському.

 До Польщі також прибудуть президент США Барак Обама, президент ФРН Хорст Келер, канцлер ФРН Ангела Меркель, президент Чехії Вацлав Клаус, президент Литви Даля Грібаускайте, екс-глава Литви Валдас Адамкус, президент України Віктор Янукович. Свою участь підтвердили також президент ЄС Херман ван Ромпей, голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, голова Європарламенту Єжи Бузек.

 Приїдуть також президент Болгарії Георгій Пирванов і президент Естонії Тоoмас Хендрік Ільвес. Очікується приїзд лідерів Франції, Італії та Ізраїлю.

 Траурна церемонія за загиблими відбудеться в суботу, 17 квітня, на площі Пілсудського у Варшаві.