Вход

Військовий корабель Південної Кореї затонув через атаки північнокорейської підводного човна

Винуватцем загибелі корвета ВМС Південної Кореї Cheonan наприкінці березня визнана північнокорейська субмарина.

 Про це повідомляє Reuters з посиланням на південнокорейське агентство Yonhap, яке в свою чергу посилається на "високопоставлене джерело" у збройних силах Південної Кореї.

 "Все північнокорейські субмарини озброєні важкими торпедами з 200-кілограмовими боєголовками. Експертиза, проведена нашими розвідслужбами, показала, що атака була проведена саме такої важкої торпедою", - заявило джерело. Він також повідомив, що південнокорейська військова розвідка доповіла керівництву про явну причетність КНДР до атаки, практично відразу після того, як Cheonan був затоплений.

 Сеул планує найближчим часом підняти з дна носову частину корвета, щоб винести остаточний вердикт щодо причини вибуху, через якого корабель затонув.

 У зв'язку з інформацією Reuters припускає, що навіть якщо Пхеньян буде визнаний винуватцем загибелі корабля, Сеул навряд чи почне бойові дії в якості акції відплати. Такий розвиток подій може тільки зашкодити розвивається, Південної Кореї, а також сприяти зміцненню тоталітарного режиму на Півночі.

 Нагадаємо, корабель ВМС Південної Кореї Cheonan затонув 26 березня в районі морського кордону з КНДР. Екіпаж корвета складався з 104 чоловік. Врятувати вдалося лише 58 моряків. У кормі піднятого корабля виявили тіла 32 людей.

 15 квітня представники слідства офіційно оголосили, що причиною затоплення Cheonan став вибух зовнішньої дії. Спочатку передбачалося, що корабель міг підірватися на міні часів Корейської війни 1950-1953 років або був торпедував північнокорейськими військовими.