Вход

Росія витратить на озброєння 13 трильйонів рублів

Обсяг фінансування нової російської держпрограми озброєнь на 2011-2020 роки, яка зараз знаходиться у стадії розробки, складе 13 трильйонів рублів. Про це, як повідомляє РІА Новини, заявив тимчасово виконуючий обов'язки начальника озброєнь Міністерства оборони Росії генерал-лейтенант Олег Фролов. Як очікується, підготовлена держпрограма буде представлена на розгляд військово-промислової комісії в кінці червня 2010 року.
За словами Фролова, держпрограма озброєнь, обмежена 13 трильйонами рублів, забезпечить розвиток стратегічних ядерних сил, протиповітряної оборони і авіації. При цьому сухопутні війська отримають недостатнє фінансування для купівлі сучасної техніки та зброї. Для достатнього фінансування усіх родів військ Росії обсяг фінансування держпрограми озброєнь, за словами Фролова, повинен скласти 36 трильйонів рублів. При ліміті в 28 трлн гроші зможуть отримати усі роди військ крім ВМФ і космічної угруповання.

 Наприкінці травня 2010 віце-прем'єр Росії Сергій Іванов заявив, що президент Дмитро Медведєв підпише нову держпрограму озброєнь в третьому кварталі поточного року. В даний час, за словами Іванова, йде розгляд основних параметрів програми і обсягу коштів, необхідних для її реалізації. Цікаво, що прем'єр-міністр Росії Володимир Путін вважає, що держпрограма буде прийнята до кінця 2010 року.

 Про нову держпрограму поки відомо небагато. Раніше повідомлялося, що програма передбачає оновлення парку військово-транспортної авіації Росії. У рамках цього процесу буде відновлено виробництво військово-транспортних літаків Ан-124 "Руслан", а також виконали купівлю літаків Іл-112, Іл-476 і модернізованих Іл-76МД. Крім того, ВТА отримає і перші з раніше замовлених Ан-70.

 У квітні 2010 року заступник міністра оборони Росії Володимир Поповкін оголосив, що в держпрограмі озброєнь на 2011-2020 роки Міністерство оборони має намір відмовитися від закупівлі немодернізованих озброєнь і військової техніки. Зокрема, мова йде про немодернізованих бойових машинах піхоти БМП-3, бронетранспортерах БТР-80 з боковим виходом для десанту і немодернізованих танках Т-90.

 У рамках держпрограми планується довести частку нової техніки, прийнятої на озброєння Росії, до 70-80 відсотків. В даний час цей показник становить лише 10 відсотків. Наприкінці травня 2010 Медведєв оголосив, що для досягнення цього завдання буде скориговано співвідношення між витратами на утримання техніки і витратами на оснащення армії. Цей показник повинен буде скласти 30 і 70 відсотків відповідно.