Пропуск товарів, що перевозяться у вагонах-ресторанах поїздів міжнародного сполучення

Стаття 144. Пропуск товарів, що перевозяться у вагонах-ресторанах поїздів міжнародного сполучення
Продукти харчування та безалкогольні напої, вино, лікерні, коньячні, горілчані вироби, що переміщуються через митний кордон України у вагонах-ресторанах поїздів міжнародного сполучення, підлягають обов'язковому декларуванню митним органам.
Продукти харчування та безалкогольні напої пропускаються через митний кордон України без справляння податків і зборів за умови, що:
а) вони призначені для реалізації виключно з метою споживання безпосередньо у поїзді;
б) їх обсяг не перевищує встановленої законодавством України кількості, мінімально необхідної для забезпечення нормальних послуг вагона-ресторану протягом повного рейсу.
Алкогольні напої та тютюнові вироби, що переміщуються у вагонах-ресторанах, пропускаються через митний кордон України за умови сплати усіх належних податків і зборів.
Відповідно до коментованої статті умови надання та прямування вагонів-ресторанів і буфетів у складі пасажирських поїздів, включених для забезпечення харчування пасажирів у дорозі, а також проїзд персоналу цих ресторанів і буфетів, вказаних у наряді, визначаються умовами оренди та експлуатації вагонів-ресторанів і поїзних купе-буфетів, які затверджує Міністерство транспорту та зв'язку України, а також санітарними правилами утримання вагонів-ресторанів.
На перевізника, у нашому випадку на залізницю, покладається зобов'язання з декларування продуктів харчування, безалкогольних напоїв, вина, лікерів, коньячних та горілчаних виробів, що переміщуються через митний кордон України у вагонах-ресторанах поїздів міжнародного сполучення.
У ч.2 коментованої статті перелічені умови, за яких продукти харчування та безалкогольні напої пропускаються через митний кордон України без справляння податків і зборів.
Стосовно переміщення через митний кордон України у вагонах-ресторанах алкогольних напоїв та тютюнових виробів, то вони пропускаються за умови сплати усіх належних податків і зборів, передбачених чинним законодавством України.