Пропуск товарів, що перевозяться транзитними авіапасажирами

Стаття 136. Пропуск товарів, що перевозяться транзитними авіапасажирами
Товари, що перевозяться транзитними авіапасажирами (за винятком товарів, заборонених до транзиту), не підлягають обкладенню податками і зборами та безперешкодно переміщуються в межах зони митного контролю міжнародного аеропорту.
Відповідно до коментованої статті та п. 34 Порядку здійснення митного контролю повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, в пунктах пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2003 р. №1989, предмети, що перевозяться пасажирами,які прямують транзитом через територію України, як багаж, переміщуються уповноваженими представниками міжнародного аеропорту або перевізника під контролем митного органу і завантажуються на борт повітряного судна, яке здійснюватиме їх подальше перевезення. У разі відсутності такого повітряного судна товари доставляються в зону митного контролю, де перебувають під контролем митного органу до прибуття повітряного судна, яке здійснюватиме їх подальше перевезення. Предмети, що перевозяться пасажирами як багаж, переміщуються на борт повітряного судна після закінчення їх митного оформлення з дозволу митного органу. Товари, що перевозяться транзитними авіапасажирами, не підлягають обкладенню податками і зборами та безперешкодно переміщуються в межах зони митного контролю міжнародного аеропорту.
Посадка пасажирів на борт повітряного судна проводиться з дозволу митного органу та органу охорони державного кордону за погодженням з командиром повітряного судна або уповноваженою особою перевізника.
Якщо під час виконання міжнародного рейсу повітряне судно здійснює внутрішнє перевезення пасажирів і товарів територією України, митний контроль товарів здійснюється митними органами у першому міжнародному аеропорту прибуття повітряного судна на митну територію України та в останньому міжнародному аеропорту відправлення з митної території України. Митний орган, який здійснює митний контроль такого повітряного судна і товарів, інформує про це митні органи, розташовані в місцях наступних посадок повітряного судна на митній території України.
Митний контроль предметів, що перевозяться пасажирами на борту повітряного судна, яке виконує внутрішній рейс, з подальшим перевантаженням цих предметів на борт повітряного судна, що виконує міжнародний рейс (далі - комбіновані перевезення) може здійснюватися митним органом, у зоні діяльності якого розташований міжнародний аеропорт відправлення внутрішнього рейсу. Зазначений митний орган інформує про здійснення митного контролю і митного оформлення таких предметів митний орган, у зоні діяльності якого здійснюватиметься перевантаження цих предметів на борт повітряного судна, що виконуватиме міжнародний рейс.
За наявності на борту повітряного судна, яке виконує внутрішній рейс з комбінованими перевезеннями, предметів, що перевозяться пасажирами між аеропортами, розташованими на митній території України, не з метою подальшого вивезення цих предметів за межі митної території України, митний контроль предметів, що вивозяться за межі митної території України, здійснюється в митному органі, у зоні діяльності якого розташований останній міжнародний аеропорт відправлення з митної території України.
У разі тривалої стоянки повітряного судна, що здійснило посадку під час виконання транзитного рейсу чи технічну посадку, та неможливості забезпечити постійний нагляд митного органу за повітряним судном, на нього накладається митне забезпечення. Таке повітряне судно невідкладно передається перевізником за погодженням з митним органом та органом охорони державного кордону під охорону уповноваженої адміністрацією аеропорту службі охорони. При цьому складається акт приймання-передачі повітряного судна з товарами на зберігання під митним контролем у трьох примірниках. Один примірник акта надається перевізнику, другий - уповноваженій адміністрацією аеропорту службі охорони, третій - митному органу.
Митний огляд чи переогляд повітряних суден здійснюється тільки в присутності представника перевізника. У разі, коли митний і прикордонний контроль повітряного судна здійснювались одночасно, складається акт за формою, встановленою Держмитслужбою разом з Адміністрацією Держприкордонслужби та Мінтрансом.
У разі, коли немає підстав вважати, що на борту повітряного судна, яке здійснило технічну посадку, перебувають товари, ввезення в Україну та транзит яких через територію України заборонено, митний контроль здійснюється документально.