Присутність декларантів під час митного оформлення

Стаття 73. Присутність декларантів під час митного оформлення

Декларанти можуть бути присутніми під час митного оформлення товарів і транспортних засобів, які пред'являються ними для такого оформлення.
У разі застосування заходів, передбачених статтями 55 і 56 цього Кодексу, а також на вимогу митного органу присутність декларантів під час митного оформлення є обов'язковою.

Відповідно до положень коментованої статті законодавець надає право декларантам бути присутніми під час митного оформлення товарів і транспортних засобів, якіпред'являються ними для такого оформлення. Визначення поняття «декларант» див. у п.5 ст. 1 МК (фізичні та юридичні особи, митні брокери).
Відповідно до положень ч.2 коментованої статті законодавець передбачає обов'язкову присутність декларантів під час митного оформлення у таких випадках:
- при здійсненні огляду та переогляду товарів і транспортних засобів (див. коментар до ст. 55 МК);
- при здійсненні огляду та переогляду ручної поклажі та багажу (див. коментар до ст. 56 МК);
- на вимогу митного органу.
Зазначені у ч.2 коментованої статті заходи належать до основних видів митного контролю та призначені для визначення відповідності або невідповідності відомостей зазначених у митній декларації відомостям про предмети, які фактично надані для митного контролю.