Прапор та розпізнавальний знак митної служби України

Стаття 8. Прапор та розпізнавальний знак митної служби України

Митні органи, спеціалізовані митні установи та організації, морські та річкові судна, які перебувають у їх розпорядженні, мають свій прапор. Автотранспортні засоби і повітряні судна, що перебувають у розпорядженні митних органів, спеціалізованих митних установ та організацій, мають розпізнавальний знак.
Існування у Держмитслужби України прапору, спеціальної емблеми та штандарту насамперед відповідає вимогам норм міжнародного права щодо морських, річкових і повітряних суден митних органів, а також зберігає існуючі традиції української митної служби. Згідно з указом Президента України "Про символіку Держмитслужби України" від 27 червня 2003 р. за №554/2003 встановлюється емблема і прапор Держмитслужби України.
Емблема Держмитслужби України являє собою зображення золотого кольору крилатого жезла Меркурія - кадуцея, увінчаного Знаком Княжої Держави Володимира Великого, накладеного на два перехрещених ключі. Емблему вміщено у крузі зеленого кольору, прикрашеному золотим картушем з вісьмома волютами на горизонтальних осях. Висота картуша дорівнює 3/2 діаметра зеленого круга.
Прапор Держмитслужби України являє собою прямокутне полотнище зеленого кольору із співвідношенням сторін 2:3. У верхньому лівому куті полотнища (крижі) зображено Державний Прапор України, а в центрі вільної половини полотнища - емблему Держмитслужби України. Зображення Державного Прапора України займає четверту частину полотнища, а висота емблеми Держмитслужби України дорівнює 5/12 висоти полотнища. Обидві сторони полотнища ідентичні.
Штандарт Голови Держмитслужби України являє собою зелене квадратне полотнище розміром 90 х 90 см із зображенням у центрі емблеми Держмитслужби України. Полотнище по периметру облямоване золотою лиштвою у вигляді орнаменту з дубового і лаврового листя. Сторони штандарта, крім верхнього краю полотнища, прикрашено золотою бахромою. Поле зворотної сторони штандарта без зображень. Древко штандарта дерев'яне чорного кольору. Верхівка стрілоподібна з жовтого металу, в центрі якої вміщено зображення малого Державного Герба України. Верхній край полотнища за допомогою шнура прикріплюється до основи верхівки древка.
Емблема і прапор Держмитслужби України є офіційними відмітними символами, що вказують на належність до Держмитслужби України.
Емблема Держмитслужби України встановлюється у службовому кабінеті Голови Держмитслужби України, а також використовується на прапорі Держмитслужби України, штандарті Голови Держмитслужби України, на знаках розрізнення форменого одягу посадових осіб митних органів України, відомчих заохочувальних відзнаках, на бланках службової документації, печатках, транспортних і спеціальних засобах, будинках та спорудах Держмитслужби України.
Прапор Держмитслужби України встановлюється на будинках і спорудах Держмитслужби України, крім тих, що розташовані в пунктах пропуску через державний кордон України.
Штандарт Голови Держмитслужби України встановлюється в службовому кабінеті Голови Держмитслужби України.
Відтворення зображення емблеми і прапора Держмитслужби України, штандарта Голови Держмитслужби України може бути виконано в одноколірному варіанті і допускається у пропорціях, що відповідають меті їх застосування.