Пошкодження або втрата митного забезпечення

Стаття 338. Пошкодження або втрата митного забезпечення
Пошкодження або втрата пломб, печаток чи інших засобів митного забезпечення, зазначених у товаросупровідних документах, -
тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб підприємств - до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Склад даного правопорушення є формальним.
Об'єкт правопорушення - встановлений порядок здійснення митного контролю за товарами та ТЗ, митне оформлення яких не закінчено.
Безпосередній об'єкт правопорушення - встановлений МК порядок здійснення ідентифікації товарів та ТЗ, що перебувають під митним контролем.
Об'єктивна сторона - пошкодження або втрата пломб, печаток чи інших засобів митного забезпечення, накладеного митним органом України.
Згідно з частиною 2 статті 64 МК, саме шляхом накладення митного забезпечення здійснюється ідентифікація товарів та ТЗ. Це означає, що товари та ТЗ, приміщення та інші місця, де знаходяться товари, які підлягають митному контролю можуть ідентифікуватися митними органами.
Пошкодження митного забезпечення - порушення цілісності пломб, печаток чи інших засобів митного забезпечення, зазначених у товаросупроводжувальних документах.
Інші засоби митного забезпечення - одноразові номерні запірно-пломбувальні пристрої, голографічні мітки й інші засоби ідентифікації, до яких віднесено цифрове, літерне чи інше маркування, ідентифікаційні знаки тощо.
Суб'єкт правопорушення - загальний, а також посадові особи підприємств.
Суб'єктивна сторона - вина у формі умислу або необережності.
Санкції за вчинення даного правопорушення: штраф на громадян у розмірі до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. На посадових осіб підприємств - до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.