Порядок виконання постанови митного органу про накладення штрафу

Стаття 403. Порядок виконання постанови митного органу про накладення штрафу
Штраф повинен бути сплачений особою, яка вчинила порушення митних правил, не пізніше п'ятнадцяти днів з дня вручення або надіслання їй копії постанови митного органу про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови або внесення на неї подання прокурором - не пізніше п'ятнадцяти днів з дня залишення скарги без задоволення або відхилення подання.
Сума штрафу вноситься особою, яка вчинила порушення митних правил, до Державного бюджету України у порядку, встановленому законодавством України.
Вказана стаття, а також ст.307 КпАП України встановлюють термін сплати штрафу правопорушником у добровільному порядку - 15 днів з дня вручення або надіслання копії постанови митного органу про накладення штрафу.
У випадку оскарження постанови у справі митного органу в порядку, передбаченому ст. 393 МК України або внесення щодо постанови прокурорського подання в порядку ст. 394 МК України, штраф має бути сплачений протягом 15 днів з дня залишення скарги без задоволення або залишення подання без розгляду.
Сума штрафу вноситься правопорушником до Державного бюджету через касу митниці або через банківські установи на відповідні рахунки.
Штраф сплачується особою, визнаною винною в порушенні митних правил, безпосередньо в касі митного органу, що виніс постанову у справі, або в банківських установах України в установленому порядку.
У разі внесення суми штрафу безпосередньо в касу митного органу порушнику видають квитанцію встановленого зразка. Копію квитанції слід додати до матеріалів справи.
У разі внесення суми штрафу в установи банків України копію квитанції банківської установи також слід долучити до матеріалів справи.
У разі сплати штрафу товари, транспортні засоби, вилучені для забезпечення стягнення штрафу, можуть бути отримані особою, у якої вони були вилучені, або її представником у митному органі, яким здійснено вилучення, протягом установлених законом строків.