Порушення зобов'язання про транзит

Стаття 349. Порушення зобов'язання про транзит
Невивезення за митний кордон України товарів, транспортних засобів,
ввезених з метою транзиту через територію України, в строки, встановлені
митним органом, -
тягне за собою накладення штрафу в розмірі від п'ятисот до тисячі
неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію цих
товарів та транспортних засобів.
Об'єкт правопорушення- встановлений порядок пропуску товарів з метою транзиту через територію України у певні строки.
Порядок пропуску товарів через територію України з метою транзиту встановлюється статтями 201, 203 МК.
Пунктом 5 ст. 185 МК передбачений та запроваджується митний режим транзиту.
Режиму транзиту у кодексі присвячена глава 33, що складається з чотирьох статей, які регулюють застосування даного режиму, умови поміщення товарів у даний режим, заходи гарантування під час транзиту товарів, допущення товарів до переміщення.
Згідно зі статтею 200 МК, транзит - це митний режим, відповідно до якого товари і транспортні засоби переміщуються під митним контролем між двома митними органами або в межах зони діяльності одного митного органу без будь-якого використання таких товарів і транспортних засобів на митній території України.
Об'єктивна сторона- невивезення за митний кордон України товарів та ТЗ, ввезених з метою транзиту через територію України, в строки, встановлені митним органом.
Суб'єкт відповідальності- громадяни і посадові особи, які прийняли товари, транспортні засоби до транзитного перевезення.
Суб'єктивна сторона- вина у формі умислу або необережності.
Санкції за вчинення даного правопорушення: накладення штрафу у розмірі від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію цих товарів та транспортних засобів.
Згідно з положеннями статті 321 МК, за невивезення за митний кордон України товарів, транспортних засобів, ввезених з метою транзиту через територію України, у встановлені митним органом строки внаслідок аварії або дії непереборної сили, відповідальність за коментованою статтею не настає при дотриманні ряду умов.
Ще однією умовою звільнення від відповідальності за підстав, передбачених у статті 321 МК і що витікають зі змісту статей МК, є повідомлення про випадок аварії чи дії непереборної сили в найближчий митний орган України.
У разі, якщо зазначене правопорушення було вчинено внаслідок аварії або дії непереборної сили, що підтверджується відповідними документами, відповідальність, передбачену Митним кодексом, таке правопорушення не тягне за умови, що особою були вжиті також інші заходи, передбачені ст. 159 МК України.