Поняті у справі про порушення митних правил

Стаття 372. Поняті у справі про порушення митних правил
Понятими є особи, які залучаються до участі у проведенні процесуальних дій у справі про порушення митних правил.
Як поняті запрошуються особи, не заінтересовані у справі. Понятим не може бути родич особи, яка притягується до відповідальності за порушення митних правил, її представника, а також працівники митних органів.
Поняті, присутні при проведенні процесуальних дій, засвідчують своїми підписами відповідність записів у протоколі виконаним діям.
Частина 1 коментованої статті визначає поняття понятих. Ними є особи, які залучаються до участі в проведенні процесуальних дій у справі про порушення митних правил.
У присутності понятих проводяться такі процесуальні дії, як вилучення товарів, транспортних засобів, документів, митне обстеження, пред'явлення товарів, транспортних засобів, документів для впізнання, взяття проб і зразків для проведення експертизи.
Понятих повинно бути не менше двох.
Як поняті запрошуються особи, не зацікавлені у справі. Понятим не може бути родич особи, яка притягується до відповідальності за порушення митних правил, її представник, працівник митних органів.
Поняті зобов'язані засвідчити факт, зміст і результат дій, що були проведені в їх присутності шляхом проставлення підпису у протоколах про порушення митних правил. Також вони мають право з приводу проведених дій робити зауваження, які підлягають занесенню до протоколу.
Не можуть бути понятими в справі про порушення митних правил працівники митних органів України, а також працівники правоохоронних органів (суду, прокуратури, МВС та СБУ), в провадженні яких може потім знаходитися справа.