Вход

Понад 2,5 тис листів прийшов в РІА Новини на акцію "Листи до Польщі"

Російське інформаційне агентство РІА Новини за перші три дні акції "Листи до Польщі" отримало понад 2,5 тисячі повідомлень зі словами співчуттів польському народу у зв'язку із загибеллю в авіакатастрофі під Смоленськом президента Польщі Леха Качиньського, його дружини, а також цілої низки вищих чиновників польського держави.

 РІА Новини 15 квітня опублікувало на своєму сайті форму та адресу електронної пошти, через які кожен росіянин може висловити співчуття.

 "Ми отримали більше 2,5 тисяч повідомлень, причому не тільки з Росії, а з усіх кінців світу. Це досить велика цифра, особливо для проекту, який розпочався три дні тому, два з яких були вихідними ", - говорить керівник відділу просування інтернет-проектів Дар'я Пенчілова, один з ініціаторів акції.

 Військовий пенсіонер ВПС Михайло Ушаков з Іркутської області в своєму повідомленні, надісланому в РІА Новини, пише, що ця трагедія призведе до згуртування громадян двох держав.

 "Прийміть найщиріші слова співчуття вашому горю. Думаю, що ця трагедія викличе подальше згуртування громадян Польщі на одних головних ідеалах і призведе до дружби й взаєморозуміння з Росією. Сумуємо разом з вами ", - пише він.

 В'ячеслав з Москви вважає, що це був Божий Знак.

 "Бог ясно сказав: Досить! Досить сипати сіль на рани один одному історії. Треба разом будувати новий світ ", - йдеться в повідомленні В'ячеслава.

 Автоелектрик Альберт з Литви пише: "Прийміть щирі співчуття з приводу загибелі пасажирів польського авіалайнера під Смоленськом. Шкода всіх людей незалежно від їх національності, релігії або кольору шкіри. Нехай земля їм буде пухом ... Хочеться вірити, що не буде людей, які бажають отримати собі дивіденди на цій трагедії. Миру і спокою Вам ".

 За словами Пенчіловой, всі листи, які приходять до редакції, публікуються на сайті агентства, на спеціально створеному розділі "Листи до Польщі". Пізніше листи будуть перекладені на польську та англійську мови і також опубліковані.

 "Нам хотілося б підкреслити, що публікуються повідомлення не піддаються літературної правки", - додала вона.

 До редакції звертаються rian.ru бюро перекладачів і багато фахівців, що володіють польською мовою.

 "Вони пропонують свої послуги, щоб люди, що говорять по-польськи, могли прочитати всі повідомлення, які приходять в ці години на їхню адресу. Ми з вдячністю скористаємося цією допомогою", - сказала Пенчілова.

 Найбільший краківський портал "Тигоднік Повшехни" і польська провайдер onet.pl проводять відповідну акцію "Спасибі, Росія!".

 "Переживаючи нинішню трагедію, ми бачимо, що ми не одні, як це було 70 років тому. З нами? Влади і громадяни Росії, держави-правонаступника СРСР, об'єднані співчуттям і що говорять на зрозумілою кожному мовою жестів і допомоги. Ми? Громадяни польської держави , але в той же час духовні діти Папи-поляка Іоана Павла Другого. Така спадщина зобов'язує нас не промовчати, не залишити цю солідарність без відповіді ", - йдеться у зверненні на краківському сайті.

 Польські громадяни також дякують росіян і через сайт РІА Новини. У своїх відповідних повідомленнях вони висловлюють подяку за допомогу, підтримку і співчуття.

 Так, Bartek з Варшави написав: Dziekuje Wam, rosyjscy przyjaciele. (Дякуємо Вам, російські друзі).

 У новітній історії Польщі ще не було трагедій такого масштабу. Десятого квітня польська урядовий літак Ту-154 розбився під Смоленськом при заході на посадку. На борту знаходилися 96 чоловік: 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Не вижив ніхто. Президент Польщі з офіційною делегацією летів в Катинь для участі в меморіальних заходах, щоб віддати данину пам'яті польським офіцерам, розстріляним у 1940 році.