Вход

Перший Президент США Д. Вашингтон не повернув книги до бібліотеки

Бібліотекарі самої старої бібліотеки в Нью-Йорку виявили, що перший Президент США Джордж Вашингтон узяв дві книги і так і не повернув, передає ВВС.

 Батько-засновник Сполучених Штатів повинен був повернути книги в Бібліотеку Нью-Йоркського суспільства ще 2 листопада 1789 р. Це не відповідає репутації бездоганно чесну людину, з якою Д. Вашингтон увійшов в історію.

 З поправкою на інфляцію штраф за прострочення повернення міг би скласти 300 тис. дол Однак в бібліотеці заявили, що не будуть вимагати штраф і просять просто повернути книги.

 Відзначимо, за даними бібліотекарів, 5 жовтня 1789 Д. Вашингтон прийшов у єдину в ті часи бібліотеку на Манхеттені і взяв два томи: трактат про міжнародні відносини "Право націй" і збірник протоколів дебатів в британській палаті громад. Сам він розписуватися у формулярі не став, але його помічник написав "президент".

 Бібліотека Нью-йоркського товариства була заснована ще в 1754 р. групою мешканців міста, котрі вважають, що Нью-Йорку необхідна публічна бібліотека. В даний час бібліотека розташована на Верхньому Вестсайді, а в XVIII столітті розташовувалася набагато південніше - в районі Уолл-стріт.