Пересилання через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях товарів, заборонених до тако

Стаття 341. Пересилання через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання
Пересилання через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання, -
тягне за собою конфіскацію цих товарів.
Об'єкт правопорушення- встановлений МК України порядок переміщення через митний кордон України, в тому числі транзитом через територію України міжнародних поштових відправлень та міжнародних експрес-відправлень.
Об'єктивна сторона- пересилання через митний кордон України у міжнародних поштових відправленнях та експрес-відправленнях заборонених до такого пересилання товарів.
Згідно з частиною 2 статті 96 МК, до переміщення через митний кордон України у МПВ забороняються культурні цінності.
Культурними цінностями є об'єкти матеріальної та духовної культури, що мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення і підлягають збереженню, відтворенню та охороні відповідно до законодавства України.
Також порядок і умови пересилання товарів у МПВ та експрес-відправленнях здійснюються відповідно до актів Всесвітнього поштового союзу та Правил користування послугами поштового зв'язку.
Суб'єкт правопорушення- загальний, а також посадові особи підприємств, що здійснювали пересилання заборонених товарів через митний кордон України у МПВ та експрес-відправленнях.
Суб'єктивна сторона- вина у формі умислу або необережності.
Санкції за вчинення даного правопорушення: конфіскація товарів, які заборонені до пересилання згідно з вимогами МК.