Переміщення товарів через митний кордон України з порушенням прав інтелектуальної власності

Стаття 345. Переміщення товарів через митний кордон України з порушенням прав інтелектуальної власності
Ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території товарів, призначених для виробничої або іншої підприємницької діяльності, з порушенням охоронюваних законом прав інтелектуальної власності -
тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від десяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією товарів, що переміщуються з порушенням права інтелектуальної власності, а на посадових осіб підприємств - від тридцяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією товарів, що переміщуються з порушенням права інтелектуальної власності.
{ Стаття 345 в редакції Закону №359-У від 16.11.2006 }
Об'єкт правопорушення- права інтелектуальної власності, що охороняються чинним законодавством України та укладеними у встановленому законодавством порядку міжнародними договорами та угодами про захист таких прав.
Об'єктивна сторона- порушення законодавства про інтелектуальну власність з комерційною метою, здійснене під час переміщення товарів через митний кордон України.
Суб'єкт - загальний, а також посадові особи підприємств, що здійснили дії, передбачені диспозицією цієї статті.
Суб'єктивна сторона- вина у формі умислу. При цьому у правопорушників має бути присутній намір та мета - отримання прибутку з операцій (наприклад, цивільних угод), що у подальшому можуть бути здійснені з такими товарами як на митній території України так і поза її митною територією.
Санкції за вчинення даного правопорушення: накладення штрафу на громадян у розмірі від десяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією контрафактних товарів, а на посадових осіб підприємств - від тридцяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією контрафактних товарів.