Вход

В Аргентині заарештований міністр економіки часів хунти

У Буенос-Айресі 4 травня був арештований колишній міністр економіки країни Хосе Мартінес де Ос (Jose Martinez de Hoz), що займав свій пост під час правління в Аргентині військової хунти. Про це повідомляє AFP.

 84-річний екс-міністр був арештований у себе удома в аргентинській столиці і направлений до лікарні для проведення медичного обстеження. Де Осу пред'явлені звинувачення у викраденні бізнесмена Федеріко Гутхейма (Federico Gutheim) та його сина Мігеля, організованому в 1976 році. Як відзначає Reuters, де Осу загрожує до 10 років тюремного ув'язнення.

 Хосе Мартінес де Ос очолював міністерство економіки Аргентини в 1976-1981 роках. Як заявив секретар уряду з прав людини Луїс Дуальде (Luis Duhalde), крім різних незаконних дій екс-міністр несе відповідальність за економічну політику хунти, яка "спустошила" країну.

 Арешт екс-міністра пішов за рішенням Верховного суду країни про визнання неконституційним президентського помилування, що забезпечив у 1990 році де Осу, засудженому у 1998 році за злочини, скоєні в період хунти, свободу. Тоді ж був помилуваний перший лідер аргентинської хунти Хорхе Бачила (Jorge Videla), засуджений в 1985 році на довічне ув'язнення. У 1998 році Бачила був знову засуджений і в даний момент знаходиться під домашнім арештом, оскільки через проблеми зі здоров'ям не може відбувати термін у в'язниці.

 20 квітня в Буенос-Айресі на 25 років в'язниці був засуджений ще один лідер хунти - Рейнальдо Біньоне (Reynaldo Bignone). Він займав пост президента Аргентини в 1982-1983 роках. 82-річний диктатор визнаний винним у кількох злочинах, у тому числі тортурах і викраданнях.