Вход

Останні слова пілотів були драматичними

За кілька секунд до аварії екіпаж Ту-154 польського президента усвідомив, що зіткнення із землею уникнути не вдасться. Про це заявив у середу в Смоленську головний військовий прокурор Польщі полковник Кшиштоф Парульскій, додавши, що останні слова пілотів "були драматичними". Це стало відомо після розшифровки записів бортових самописців літака.

 Що саме говорили льотчики за миті до загибелі, полковник уточнювати не став. Він також утримався від коментарів на питання, чи знали пасажири борту № 1 про неминучу катастрофу. Ще не проведена остаточна синхронізація записаних чорними ящиками переговорів, тому поки що неможливо точно встановити, чи спілкувалися пілоти перед катастрофою з ким-то поза кабіни.

 Як повідомили в польській Генпрокуратурі, третій самописець, який фіксує тільки технічні параметри під час польоту, буде доставлений в Польщу найближчим часом. Всього на Ту-154 встановлено п'ять бортових самописців, але тільки два з них сконструйовані так, щоб витримати найсильніші перевантаження.

 До теперішнього часу на місці падіння Ту-154 зібрано близько половини уламків літака і останки практично всіх учасників польської делегації.

 Політ президентського борту, що закінчився трагедією, не був застрахований. Опитані польською пресою юристи висловили впевненість, що сім'ї загиблих можуть претендувати на компенсації від Казначейства республіки. У Польщі рейси чотирьох перших осіб держави - президента, прем'єр-міністра і спікерів Сейму і Сенату - не підлягають страховці.

 За інформацією джерела РІА "Новости", близького до розслідування авіакатастрофи, льотчики Ту-154 могли уникнути краху. Про це свідчать реконструкція заходу літака на посадку і запису мовного самописця. Проте командир корабля допустив фатальну помилку. Коли з'ясувалося, що машина не потрапляє в точку приземлення, він включив форсаж і по незрозумілою поки причини хитнув літак вправо, намагаючись набрати висоту з розворотом. У результаті крило зачепило верхівки дерев, після чого літак втратив керування.