Вход

Прокурори зажадали повісити мумбайського терориста

Індійські прокурори зажадали смертної кари через повішення для Аджмаль Аміра Касаба - єдиного вижив учасника нападу на Мумбаї в листопаді 2008 року, повідомляє BBC News. "Якщо смертний вирок не призначать, це буде насмішкою над правосуддям", - сказав головний обвинувач Уджвал никам.

 Раніше, 3 травня, 22-річному Аджмаль Касабу було винесено вирок: його визнали винним по більшості з 86 пунктів звинувачення, що включають вбивства і зберігання вибухівки. У ході слідства Касаб зізнався у злочинах, однак потім відмовився від своїх слів, заявивши, що свідчення були дані під тортурами. Очікується, що вирок оголосять 6 травня.

 В кінці листопада 2008 року група з 10 терористів обстріляла вокзал і декілька будівель в центрі Мумбаї, а потім захопила дві фешенебельні готелі і житловий комплекс, в якому розташовувався Єврейський центр. Операція зі знищення бойовиків тривала кілька днів. Всього в ході нападу на індійське місто загинули 165 людей. 9 терористів були вбиті.

 Заарештований Аджмаль Касаб виявився громадянином Пакистану. Індійські спецслужби стверджують, що його тренували в таборі екстремістського угрупування "Лашкар-і-Тайба", яку неофіційні джерела пов'язують з владою Пакистану. Ісламабад, однак, відкинув чутки про можливу причетність до терактів і пообіцяв Індії допомогу в розслідуванні.

 В кінці 2009 року Пакистан пред'явив звинувачення сімом підозрюваним у сприянні терористам. Серед підсудних - обвинувачений в організації терактів Закі-ур Рема Лахві і передбачуваний керівник "Лашкар-і-Тайба" Зарар Шах.