Вход

Збиток від пожежі в Псковському кремлі оцінили в 22 мільйони рублів

Збиток від пожежі в Псковському кремлі становить приблизно 22 мільйони рублів, заявив заступник губернатора Псковської області Сергій Федоров, слова якого передає "Інтерфакс". За словами Федорова, збиток оцінений поки лише приблизно.

 Тим часом голова комітету Псковської області по культурі Зінаїда Іванова повідомила, що, за оцінками інституту "Спецпроектреставрація", на відновлення знищених вогнем шатрів Власьевской і Рибницький веж потрібно близько 40 мільйонів рублів.

 Голова псковського регіонального відділення Всеросійського товариства охорони пам'яток історії та культури Ірина Голубєва у свою чергу заявила, що для точного визначення збитку потрібно провести страхову оцінку, так як балансова вартість веж у реєстрі Росмайна вкрай низька. "Наприклад, Михайлівська вежа XVI століття оцінена в 4 тисячі рублів. Якщо там згорить пара балок, збиток складе копійки", - сказала Голубєва.

 За її словами, Власьевская вежа в 1990-ті роки стала першим об'єктом у Пскові, переданим Росмайна в оренду приватній особі. ТОВ "Біла Русь" отримала башту на 49 років. "Вилучити її в орендаря можна тільки через суд, де потрібно буде довести, що він неправильно експлуатував об'єкт і завдав своїми діями збитки пам'ятника", - сказала експерт. За словами Голубєвої, такий варіант розвитку подій можливий після пожежі, проте "не варто забувати, що оренда - це гроші і заробіток Росмайна".

 Дати початку і закінчення ремонту веж точно поки не визначені.

 Пожежа в Псковському кремлі стався в ніч на 28 квітня. У результаті намети двох веж Довмонтова міста згоріли повністю. Постраждалих немає. Розглядаються дві версії події: підпал і несправність електоропроводкі. Повідомлялося, що під Власьевской вежі, де почалася пожежа, знаходиться ресторан "Русь". Кримінальна справа поки що порушено не було.