Вход

Нафтова пляма в Мексиканській затоці за минулу добу зросла втричі

Величезна нафтова пляма, що утворилася в результаті вибуху і затоплення платформи Deepwater Horizon 22 квітня, стали причиною припинення роботи 2-х інших бурових платформ, повідомляють закордонні інформаційні агентства з посиланням на центр координації дій аварійних служб США. Контрольоване випалювання нафтової плями, здійснюване аварійними службами США не поліпшило ситуацію.

У Мексиканській затоці 29 травня професіоналами було виявлено нове нафтове пляма недалеко від району аварії. За станом на 2 травня нафтова пляма впритул наблизилося до узбережжя Луїзіани і продовжує розповсюджуватися до берегів штатів Флорида і Алабама. У даних штатах також як і в Луїзіані введено режим надзвичайного стану. За минулу добу розміри плями збільшилися втричі. Екологи висловлюють велику стурбованість, тому що від забруднення води нафтою можуть постраждати тварини та птахи національного заповідника в штатах Луїзіана і в інших навколишніх національних парках. Обсяг вихлюпується свердловиною нафти за добу становить 5000 барелів, але професіонали не виключають можливість збільшення цієї цифри до 50 000, у зв'язку з виникненням у свердловині інших місць протечки. За оцінками експертів дати більш точну оцінку масштабів екологічної катастрофи не представляється можливим.

Для ліквідації витоку нафти мобілізовано сили Національної гвардії США. Пошуки 11 осіб, зниклих без вісті після вибуху платформи, припинені 24 квітня. На момент вибуху на платформі розміщувалися 126 робітників. Умови погоди: сильний вітер і хвилі, сильно ускладнюють умови збору нафти. У неділю очікується приїзд президента Барака Обами до місця екологічної катастрофи. Розслідування причин вибуху бурової платформи триває.