Вход

Генпрокуратура Киргизії підрахувала збиток, нанесений сім'єю Бакієва, - 44 млн доларів

Генеральна прокуратура Киргизії прийшла до висновку, що дії сім'ї та оточення поваленого президента Курманбека Бакієва завдали країні збитків у 2 мільярди сомів (більше 44 млн доларів).

 Як повідомили "Інтерфаксу" у прес-службі Генеральної прокуратури Киргизії, відомство порушило вже 23 кримінальних справи за фактами створення корупційних схем сім'єю і наближеними Бакієвим, відмивання ними грошей та легалізації доходів. Крім того, Бакієв і їх наближені звинувачуються в незаконному рейдерському захопленні чужого майна та незаконної приватизації державного майна.

 Як відзначили в прокуратурі, в рамках розслідування кримінальних справ уже заарештований Вугар Халілов, піар-менеджер фінансового консультанта киргизького уряду - голови MGN group Євгена Гуревича. Халілова, також має громадянство Великобританії, пред'явлено звинувачення в легалізації грошових коштів, отриманих незаконним шляхом. Таке ж звинувачення заочно пред'явлено і Гуревича.

 - Бакієву пред'явлено звинувачення у масовому вбивстві
- Екс-президента Киргизії позбавили недоторканності

 Також Генеральна прокуратура пред'явила звинувачення генеральному директору ВАТ "Кіргізгаз" Саламат Айтікееву. Його звинувачують у зловживанні службовим становищем і реалізації газу за заниженими цінами фірмам, підконтрольним молодшому синові екс-президента Максиму Бакієву, в результаті чого державі було завдано збитків на суму понад 731 млн сомів (більше 16 млн доларів).

 Нагадаємо, що Максима Бакієва звинувачують у нецільовому використанні державного кредиту, наданого Киргизії Росією. За даними Генпрокуратури, 3 лютого 2009 року між урядами Киргизії і Росії було підписано угоду про надання республіці державного кредиту в розмірі 300 млн під 0,75% річних терміном на 40 років.

 Як встановило слідство, Максим Бакієв, будучи головою Ради директорів ЗАТ "Фонд розвитку Киргизької республіки", розмістив на депозитах 35 млн доларів з російського кредиту в п'яти комерційних банках, які належали його соратникам. , Що залишилися 226 млн доларів генеральний директор ЗАТ "Фонд розвитку КР" Олексій Єлісєєв за попередньою змовою з Бакієвим передав компанії Євгенія Гуревича MGN Group.

 Як вважають слідчі, Гуревич займався інвестиційними спекуляціями на іноземних фондових біржах. На отримані кошти він скуповував і знову перепродував цінні папери.

 У Генпрокуратурі стверджують, що посадовими особами міністерства державного майна був незаконно реалізований держпакет акцій "Северелектро" - 80% АТ "Чака ГЕС" на суму 3 млн доларів. Державі в результаті дій Гуревича було завдано збитків у розмірі 120 млн доларів США, встановили слідчі.

 Напередодні влада повідомила, що Максим Бакієв і його співучасники оголошені в розшук, а в самій Киргизії націоналізований ряд компаній, які раніше мали відношення до сина колишнього президента. У числі націоналізованих компаній - "Бішкекський нафтова компанія", "Бішкекський лікеро-горілчаний завод", "Кантскій цементно-шиферний завод". Крім того, тимчасовий уряд має намір скасувати раніше прийняті минулою владою постанови, що перешкоджають імпорту і виробництва в Киргизії борошна та цукру.

 Нагадаємо, що після державного перевороту син Бакієва Максим спочатку перебрався до Латвії, а потім, по всій видимості, відлетів до Туреччини чи в якусь іншу країну. Суд виписав ордер на арешт Максима Бакієва, ведеться його пошук.

 Відзначимо, що напередодні тимчасовий уряд Киргизії пред'явили заочне звинувачення у масових вбивствах екс-главі держави Курманбека Бакієва. Крім цього звинувачення, Бакієву також може бути пред'явлено звинувачення у зловживанні посадовим становищем ", відзначив представник влади. За день до цього уряд позбавив Бакієва гарантованої йому законом недоторканності. Влада вимагають екстрадиції поваленого президента з Білорусії, де він зараз перебуває, і обіцяють його судити.