Незупинення транспортного засобу

Стаття 333. Незупинення транспортного засобу
Незупинення в зоні митного контролю транспортного засобу, що
переміщується через митний кордон України, -
тягне за собою накладення штрафу у розмірі до п'яти неоподатковуваних
мінімумів доходів громадян.
Об'єктом є порядок митного контролю ТЗ, що переміщуються через митний кордон України.
Об'єктивна сторона цього правопорушення полягає у діях, що виражені у продовженні здійснення руху транспортним засобом (незупинення його) й порушенні порядку митного контролю та оформлення ТЗ.
Об'єктивна сторона даного правопорушення полягає у:
1) незупиненні ТЗ (непокора та невиконання вимоги посадових осіб митниці зупинитися у вказаному такими особами місці);
2)незупиненні у встановленому місці, яке є місцем здійснення митного контролю та оформлення і позначено відповідними позначками. У даній статті терміни слід розуміти у такому значенні.
Транспортні засоби, згідно з пунктом 40 статті 1 МК - будь-які засоби авіаційного, водного, залізничного, автомобільного транспорту, що використовуються виключно для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України. Також до ТЗ слід віднести такі, що переміщуються як товари (самоходом).
Зона митного контролю (далі - ЗМК). згідно з пунктом 8 статті 1 МК, є місце, визначене митними органами у пункті пропуску через митний кордон України або в інших місцях митної території України, в межах якого митні органи здійснюють митні процедури.
Згідно зі ст.Ш МК, транспортні засоби, якими переміщуються громадяни та товари через митний кордон України, підлягають митному контролю та митному оформленню. Митний контроль товарів та ТЗ здійснюється у зонах митного контролю, про що вказують відповідні статті МК - 121, 139, 143, та ч.2 ст.95.
Отже зі змісту названої статті зрозуміло, що транспортні засоби обов'язково мають зупинитись в місцях, що визначаються митними органами України.
Місцями розташування ЗМК, згідно зі статтею 48 МК, є спеціально відведені місця, де митні органи здійснюють необхідні митні формальності щодо транспортних засобів. До цих місць належать:
- пункти пропуску на митному кордоні України;
- межі прикордонної смуги на державному кордоні України;
- морські, річкові порти;
- аеропорти;
- спеціально відведені місця на залізничних станціях;
- спеціально відведені місця на територіях підприємств;
- спеціальні митні зони;
- інші місця, визначені митними органами.
- Безпосередньо названа стаття не вказує ці місця, але ЗМК також є території:
- митних складів;
- складів тимчасового зберігання;
- магазинів безмитної торгівлі;
- інші території, в яких діють спеціальні митні режими.
Суб'єкт правопорушення: фізична особа, керуюча ТЗ, що переміщується через митний кордон України у зоні митного контролю. Слід зазначити, що така особа є спеціальним суб'єктом, оскільки має досягти не тільки віку настання адміністративної відповідальності, а й віку, з якого органами Державної автомобільної інспекції дозволяється керування певними видами ТЗ. До кола цих осіб належать також посадові особи підприємства-перевізника.
Суб'єктивна сторона - вина у формі умислу.
Санкції за вчинення даного правопорушення: штраф у розмірі до п'яти неоподат­ковуваних мінімумів доходів громадян.