Вход

З паризького музею вкрали картини Пікассо і Матісса

Паризький музей сучасного мистецтва обікрав злодій-одинак, заявили на прес-конференції представники влади. Злочинець забрав п'ять картин, серед яких - роботи Пікассо і Матісса.

 Стало відомо, що викрадені твори оцінені в 90-100 мільйонів євро, а не 500 мільйонів, як повідомляли неофіційні джерела. Їх слова передає AFP.

 The Guardian уточнює, що злодій був знятий камерами спостереження. Злочин було виявлено близько 7 ранку за місцевим часом. Одне з вікон музею виявилося розбите; крім того, був зламаний навісний замок. Злочинець акуратно вийняв полотна з рам, а не вирізав їх. Після того, як розкрилася пропажа експонатів, музей опечатали.

 Крім того, стало відомо, що викрадені твору всі разом оцінені в 90-100 мільйонів євро, а не 500 мільйонів, як раніше повідомляли неофіційні джерела в паризькому суді. Якщо б вкрадені цінності і справді коштували 500 мільйонів євро, то злочин стало б найбільшою музейної крадіжкою в історії, перекривши пограбування американського Музею Ізабелли Стюарт Гарднер. У 1990 році він втратив 13 картин, у тому числі Вермеєра, Мане, Дега і Рембрандта.

 Раніше стало відомо, які картини були викрадені з паризького Музею сучасного мистецтва: це "Голуб з зеленим горошком" Пабло Пікассо, "Пастораль" Анрі Матісса, "Олива поблизу Естака" Жоржа Брака, "Жінка з віялом" Амедео Модільяні і "Натюрморт з підсвічниками "Фернана Леже. Журналісти відзначають, що ці роботи настільки добре відомі, що продати їх на відкритому ринку неможливо. Ймовірно, злодій працював за замовленням, пише invivio.net