Вход

Moody's знижує кредитний рейтинг Toyota через масові оглядів машин

Міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило у четвер довгостроковий кредитний рейтинг японського автогіганта Toyota через "невпевненості", викликаної масовими відгуками автомобілів по всьому світу з другої половини минулого року, повідомляє Франс Прес.

 Агентство знизило рейтинг автовиробника і його дочірніх компаній з рівня Аа1 до рівня Аа2 з негативним прогнозом. Фахівці Moody's припускають, що можливості японської компанії з погашення боргів дещо знизилися, хоча все ще залишаються на відносно високому рівні.

 "Якість продукції Toyota і масові відгуки автомобілів, переважно в США, привнесли значну непевність щодо того, чи зможе компанія підтримувати свою ціноутворюючим здатність, яку вона історично придбала", - цитує Франс Прес слова Тадасі Усуі (Tadashi Usui), Головного аналітика міжнародного агентства.

 З другої половини 2009 року Toyota періодично відкликає з експлуатації свої моделі, зокрема, масові Corolla, Camry і Avalon, у зв'язку з дефектом педалей газу. У США під відкликання потрапили більше 3 мільйонів автомобілів Toyota, всього по світу був оголошений відгук 9 мільйонів автомобілів. Ця цифра перевищує річний обсяг продажів компанії останніх років, який в 2009 році склав 7,81 мільйона, а в 2008 - 8,97 мільйона машин.