Вход

Фізик Стівен Хокінг знайшов спосіб потрапити в...

Подорож людину в часі можливо, але обмежена: потрапити можна тільки в майбутнє, тоді як минуле залишиться для нас закрито, вважає один із найбільших теоретиків сучасної фізики британський професор Стівен Хокінг. Статтю, присвячену методам подорожі в майбутнє, публікує лондонський тижневик Sunday Times.

 Вчений стверджує, що ніяких теоретичних перешкод для подібних експериментів насправді не існує. На його думку, досить створити надшвидкісний космічний корабель, який зможе розвивати швидкість до 98% від швидкості світла.

 "З моменту старту із Землі такому кораблю буде потрібно шість років, щоб розвинути подібну швидкість. У результаті в ньому зміниться протягом часу - для людей на борту апарата воно сповільниться: за час прожитих ними однієї доби на Землі пройде цілий рік", - упевнений учений.

 За словами Хокінга, створення такого корабля актуально для людства, якому необхідно виходити за межі власної Сонячної системи, щоб зберегти людську цивілізацію. При цьому він підкреслив, що теорія, згідно якої в часі існують "дірки", через які "можна потрапити в минуле, суперечить основам науки".

 Учений відзначив також, що раніше намагався утримуватися від подібних гучних заяв, але не зміг більше терпіти: "Світова наука тривалий час розцінювала розмови про подорож в часі як єресь, і я звичайно утримався від висловлювань з даної теми, щоб мене не вважали диваком. Однак зараз я не хочу бути надто обережними".

 Біографія. Стівен Хокінг народився в 1942 році. У 1962 році він закінчив Оксфордський університет і почав займатися теоретичною фізикою. Більше 30 років учений страждає невиліковною хворобою - розсіяним склерозом. Це хвороба, при якій рухові нейрони поступово вмирають, і людина стає все більш безпорадним.

 Коли Стівену Хокінгу був 21 рік, він почав спотикатися при ходьбі. У 30 років він уже не міг ходити і був прикутий до інвалідного крісла. У 1985 році Стівен Хокінг важко захворів, у нього було запалення легенів. Йому зробили серію операцій, видалили трахею. В результаті він втратив можливість говорити.

 Хокінг добре чує, але спілкується зі світом за допомогою спеціального комп'ютера, який синтезує людську мову. Деяку рухливість зберіг лише вказівний палець на правій руці. З його допомогою фізик управляє комп'ютером.

 Хокінг працює у відділі прикладної математики і теоретичної фізики Кембріджського університету. Він займається дослідженням руху Всесвіту. У 1974 році Стівен Хокінг став членом Лондонського Королівського товариства. В даний час вчений займає посаду лукасовского професора математики в Кембриджському університеті, яка 300 років тому належала Ісааку Ньютону.

 На початку 70-х років Хокінг приступив до аналізу явищ, що супроводжували народження світу. Він вивчав чорні діри, відзначивши, що в звичайному процесі еволюції зірок практично неможливо народження чорних дірок з масами, меншими трьох сонячних. Зірки з меншою масою перетворюються на білих карликів або в нейтронні зірки. Основна причина цього - те, що народження чорної діри обумовлено дією гравітації.

 У 1988 році вийшла книга Стівена Хокінга "Коротка історія Часу - від Великого Вибуху до чорних дірок", яка стала бестселером. У цьому науково-популярному виданні Хокінг виклав свої основні теорії. У 1993 році вийшла книга Стівена Хокінга "Чорні дірки і молоді всесвіти", у 2001 році - "Світ у горіховій шкаралупі". У 2006 році Хокінг у співавторстві з дочкою Люсі написав книгу для дітей "Джордж і таємниці всесвіту".

 Стівен Хокінг читає і лекції. Для цього він вводить текст у комп'ютер, а потім програє по пропозиціях, управляючи темпом за допомогою пульта.

 У квітні 2007 року Хокінг здійснив свою давню мрію, випробувавши стан невагомості, знаходячись в спеціально сконструйованому реактивному літаку компанії Zero gravity, відзначає Newsru.

 Від першої дружини, Джейн, у Стівена Хокінга троє дітей. Вони прожили разом 26 років, але цей шлюб розпався, оскільки Хокінг покохав іншу жінку, медсестру Елейн Мейс, на якій і одружився у 1995 році