Неподання митному органу звітності щодо товарів, які перебувають під митним контролем або на територіях спеціальних

Стаття 343. Неподання митному органу звітності щодо товарів, які перебувають під митним контролем або на територіях спеціальних митних зон
Неподання митному органу особами, зазначеними в статті 320 цього Кодексу, передбаченої законодавством звітності щодо товарів, які перебувають під митним контролем або на територіях спеціальних митних зон і ввозяться, вивозяться, зберігаються, переробляються, виготовляються, купуються та реалізуються без попереднього дозволу митного органу, а також порушення порядку ведення звітності щодо таких товарів -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від трьох до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб підприємств - до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Об'єкт правопорушення - встановлений порядок подання митному органу передбаченої законодавством звітності щодо товарів, які перебувають під митним контролем або на територіях СМЗ, і порядку ведення звітності щодо таких товарів.
Об'єктивна сторона полягає у неподанні митному органу звітності щодо товарів, які перебувають під митним контролем або на територіях спеціальних митних зон; а також порушенні порядку ведення звітності щодо товарів, які перебувають під митним контролем або на територіях спеціальних митних зон.
Згідно зі статтею 187 МК регулювання питань, пов'язаних із застосуванням митних режимів, здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи.
Згідно зі ст. 223 МК звітність про операції з товарами, що знаходяться у спеціальних митних зонах, встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи. Перелік видів товарів та операцій, що з ними здійснюються, визначається у законі про конкретну спеціальну митну зону (ст. 221 МК України).
Суб'єкт правопорушення - загальний, який здійснював дії, передбачені диспозицією коментованої статті.
Суб'єктивна сторона - вина у формі умислу. При цьому у правопорушників має бути присутній намір та мета здійснення таких дій.
Санкції за вчинення даного правопорушення: накладення штрафу на громадян у розмірі від трьох до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб підприємств - до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.