Неподання митному органу документів та зразків товарів для проведення дослідження (аналізу, експертизи)

Стаття 344. Неподання митному органу документів та зразків товарів для проведення дослідження (аналізу, експертизи)
Неподання у випадках, передбачених законодавством, на вимогу митного органу відповідних документів та зразків товарів, необхідних для проведення дослідження (аналізу, експертизи), -
тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Об'єкт правопорушення- порядок взяття проб та зразків, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів
Загальний порядок взяття проб та зразків передбачений у статті 75 МК.
Згідно з ч. 8 статті 75 МК, митні органи мають бути ознайомлені з результатами проведених досліджень (аналізу, експертизи) проб та зразків товарів, що перебувають під митним контролем, взятих іншими органами державного контролю, а також декларантами. Митним органам також повинні надаватися копії результатів таких досліджень (аналізів, експертиз).
Порядок надання документів та взяття проб та зразків товарів встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Об'єктивна сторона- невиконання законних вимог митного органу щодо надання відповідних документів та зразків товарів, необхідних для проведення дослідження (аналізу, експертизи).
Суб'єкт - загальний, а також посадові особи підприємств, що здійснили дії, передбачені диспозицією цієї статті.
Суб'єктивна сторона- вина у формі умислу. При цьому у правопорушників має бути присутній намір та/або мета здійснення таких дій.
Санкції за вчинення даного правопорушення: попередження або накладення штрафу в розмірі до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Санкцією цієї статті передбачено винесення попередження, що є найменшою формою стягнень з передбачених чинним законодавством та застосовуваних посадовими особами митних органів. Дана санкція є альтернативною.