Вход

Митні процедури в пунктах пропуску залізничного рухомого складу через державний кордон України

Стаття 139. Митні процедури в пунктах пропуску залізничного рухомого складу через державний кордон України
У зонах митного контролю пунктів пропуску залізничного транспорту на державному кордоні України здійснюються перевірка документів, огляд залізничного рухомого складу, а також інші митні процедури, передбачені цим Кодексом.
Розвантажувальні, навантажувальні, перевантажувальні та інші операції, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, проводяться підприємствами залізниці за свій рахунок.
У коментованій статті встановлюється перелік митних процедур, які здійснюються в пунктах пропуску залізничного рухомого складу через державний кордон України.
Стаття 9 Закону України «Про державний кордон України» визначає, що залізничне, автомобільне, морське, річкове, поромне, повітряне та пішохідне сполучення через державний кордон України здійснюється в пунктах пропуску, що встановлюються Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства і міжнародних договорів України. Пункт пропуску через державний кордон України - це спеціально виділена територія на залізничних та автомобільних станціях, у морських і річкових портах, аеропортах (аеродромах) з комплексом будівель, споруд і технічних засобів, де здійснюються прикордонний, митний та інші види контролю і пропуск через державний кордон осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна.
Визначення поняття «зона митного контролю» міститься в п. 8 ст. 1 Митного кодексу.
Відповідно до ч.І коментованої статті у зонах митного контролю пунктів пропуску залізничного транспорту на державному кордоні України здійснюються:
- перевірка документів (на товари та транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон України), - перелік документів, необхідних для здійснення митного контролю, детально розглянуто в коментарі до ст. 45 МК;
- огляд залізничного рухомого складу - див. коментар до ст. 55 МК;
- також інші митні процедури (див. коментар до ст. 41 МК).
Митні органи мають право проводити митний огляд та переогляд залізничних транспортних засобів і товарів (вантажів) з метою перевірки законності переміщення, відповідності даних, наведених у перевізних та товаросупровідних документах, фактичним.
Підприємства залізниці, які переміщують через митний кордон товари (вантажі), на вимогу митного органу здійснюють завантаження, розвантаження, перевантаження, усунення пошкоджень упаковки, розпакування, упакування та перепакування товарів (вантажів), що підлягають митному контролю, а також відкривають приміщення, місткості та інші місця, де можуть перебувати такі товари (вантажі).
Відповідно до положень ч.2 коментованої статті перевантаження товарів (вантажів) з одного виду транспорту на інший, а також з вагонів, що стоять на одній колії, у вагони, що стоять на іншій, через склад, рампу чи майданчик здійснюється під контролем митного органу, у зоні діяльності якого воно проводиться. Порядок перевантаження і контролю визначається технологічним процесом роботи станції, погодженим з митним органом і органом охорони державного кордону. Крім того, слід зазначити, що розвантажувальні, навантажувальні, перевантажувальні та інші операції, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, проводяться підприємствами залізниці за свій рахунок.