Вход

Інтенсивність витоку нафти в Мексиканській затоці зросла в п'ять разів

Інтенсивність витоку нафти в районі затонулої в Мексиканській затоці нефтеплатформи компанії BP в п'ять разів більше раніше передбачуваної, повідомляє агентство AFP. Виявивши нове джерело витоку, фахівці встановили, що в морі щодня потрапляє до п'яти тисяч барелів (800 тисяч літрів) нафти.

 Увечері 23 квітня аварійні бригади приступили до контрольованого спалювання частини нафтової плями в 50 кілометрах на південь від узбережжя Луїзіани. Раніше фахівці компанії BP намагалися перекрити пошкоджену свердловину, задіявши для цієї мети чотири дистанційно керованих підводних човни, проте ці спроби не увінчалися успіхом.

 Відповідно до прогнозу синоптиків, в найближчі години в районі нафтового розливу повинен підсилитися вітер, внаслідок чого нафтова пляма може досягти берега до вечора 30 квітня. У цьому випадку екологічній системі дельти річки Міссісіпі буде завдано серйозної шкоди.

 20 квітня на нафтовій платформі BP, що розташовувалася в 80 кілометрах від узбережжя Луїзіани, стався потужний вибух. В результаті загинули 11 і постраждали 17 з числа знаходилися на платформі 126 осіб. Після почався на платформі пожежі, конструкція затонула, і в морі початку розливатися нафту.