Вход

Ісландська вулкан викидає 75 тонн магми в секунду

21 квітня, фахівці геофізичного інституту Університету Ісландії повідомили, що вулкан Ейяфьяллайекюль, через який майже тиждень було практично паралізовано авіасполучення в Європі, сьогодні викидає 75 тонн магми в секунду.

 За їх даними, це в десять разів менше, ніж у перші дні виверження.

 Тим часом, британське метеоагентство повідомило, що хмара пилу від виверження вулкана зсувається на північ, і до 06:00 четверга за Грінвічем (09:00 за Києвом) його південна кордон буде перебувати на північ від 50 градусів північної широти.

 Як випливає з прогнозу, попіл піднімається на висоту 12-16 тисяч футів (близько 3,6-4,8 тисячі метрів). На рівні вище шести кілометрів ознак попелу немає.

 Прогноз щодо ситуації в Європі істотно не змінився, до півночі четверга, як вважають метеорологи, хмара буде знаходитися тільки над територією Великобританії і Ірландії, а також на півдні Фінляндії.

 Раніше метеорологічне бюро Ісландії повідомило, що виверження Ейяфьяллайекюль перейшло в нову фазу, яка супроводжується гучними звуками вибухів. "Вулкан продовжує бути активним, ми поки не бачимо ознак того, що це незабаром закінчиться. Однак попелу викидається менше", - повідомила представник бюро Ніна Петерсен.