Вход

Глава 33 Транзит

Глава 33 Транзит
Глава 32 МК містить чотири статті, що регулюють переміщення товарів у режимі транзиту, якими надано поняття митного режиму транзиту, умови переміщення товарів у режимі транзиту, заходи гарантування під час транзиту товарів, допущення товарів до переміщення в режимі транзиту.
Окрім названих статей МК правове регулювання транзиту певних видів товарів та ТЗ здійснюється згідно з чинним законодавством України, зокрема з законами України, постановами ВРУ, постановами Кабінету Міністрів України, указами Президента України, наказами Держмитслужби України.
Правове регулювання транзиту вантажів здійснюється згідно з вимогами Закону України "Про транзит вантажів" від 20.10.1999 року №1172-XIV (із подальшими змінами та доповненнями). Законодавство про транзит вантажів складається з МК, названого Закону, міжнародних договорів України та інших нормативно-правових актів про транзит вантажів. Закон не поширюється на транзит пошти, багажу, зброї, наркотичних засобів, психотропних речовин, небезпечних і шкідливих відходів, продукції подвійного призначення, експорт та імпорт товарів, переміщення товарів з використанням трубопровідного транспорту та ліній електропередачі.
Щодо транзиту транспортних засобів, слід додати, що нещодавно з метою вдосконалення митного контролю та митного оформлення транспортних засобів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, й відповідно до Положення про Державну митну службу України, затвердженого Указом Президента України від 24.08.2000 р. №1022/2000, Держмитслужбою України був виданий наказ від 17.11.2005 р. №1118 (з урахуванням наказу Державної митної служби України від 25.07.2006 р. №630). що затвердив Правила митного контролю та митного оформлення транспортних засобів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, у тому числі й з метою транзиту.